Sjajan vikend je iza OSK-a kada su pitanju i seniori i mlađe kategorije. O utakmici seniora smo već pisali, a mlađe kategorije su u pet utakmica ostvarile učinak od četiri pobjede i jedne neriješene utakmice.

SUBOTA – 01.10.

MLAĐI PIONIRI: OSK – Uskok 1:1 (Tino Mravak 7′)

U izjednačenoj utakmici oba pogotka vidjeli smo na početku utakmice. Gosti su poveli u 5. minuti, a u 7. minuti Erceg je proigrao Mravka na lijevu stranu koji je ušao u sredinu, namjestio se na desnu nogu i pogodio s vrha 16-erca.

OSK: Laco, Šimunović-Erpušina, Mravak, Botica, Rosandić, Tadić, Milanović-Litre, Erceg, Vrdoljak, Jakić, Marinović, Šimunović. Trener: Petar Bašić-Šiško.

PIONIRI: OSK – Uskok 2:1 (Frano Kamber 47′, Josip Žuljević 61′)

Zanimljivu i tvrdu utakmicu odigrali su pioniri OSK-a i Uskoka. Mreže su mirovale sve do 47. minute, a tada igrač gostiju igra rukom te sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio Kamber. Samo dvije minute kasnije gosti su poravnali rezultat. Tražio je OSK ponovno vodstvo i do njega došao u 61. minuti kada je Romac ubacio iz slobodnog udarca sasvim na drugu stranu gdje je bio Josip Žuljević koji glavom loptu šalje u gornji suprotni kut.

OSK: Erceg, P. Žuljević, Romac, J. Žuljević, Milanović-Litre, Poljak, Milanović, Perković-Tabak, Kutlešić, Tadić-Šutra, Kamber, Laco, Bugarin, Šušić-Jurić, Bitunjac. Trener: Svemir Šušnjara.

NEDJELJA – 02.10.

KADETI: Tekstilac – OSK 1:3 (Matej Martinović 23′, Jure Škopljanac-Mačina 31′, Stipe Bilokapić 71′)

Početnu inicijativu OSK je okrunio u 23. minuti kada Škopljanac-Mačina asistira Martinoviću koji izlazi sam na vratara te ga lobuje za 0:1. U 31. minuti oštro je po podu u suprotni kut pucao Škaro, vratar domaćih je obranio udarac, a sve je to sjajno pratio Škopljanac-Mačina koji je odbijanac pospremio u mrežu. Tekstilac je u 55. minuti smanjio na 1:2 nakon kornera da bi konačan rezultat postavio S. Bilokapić lijepim udarcem pod gredu u 71. minuti.

OSK: Vugdelija, I. Bilokapić (od 70. Kutlešić), Gusić, Marinović, Botica (od 70. Kamber), Škaro (od 50. Žuljević), Martinović, S. Bilokapić, Tadić, Škopljanac-Mačina, Džimbeg (od 50. Poljak). Trener: Jure Grgat.

JUNIORI: Tekstilac – OSK 2:6 (Matej Plavša 25′, 55′ i 75′, Ivan Marinović 22′, Gabriel Norac-Kljajo 28′, David Kamber 43′)

Domaćini su poveli u 6. minuti, a OSK poravnao u 22. minuti preko Marinovića koji se izborio za jednu izgubljenu loptu te potom pucao s 20-ak metara, a lopta se od vratnice odbija u mrežu. Tri minute kasnije Plavša iskosa, gotovo iz mrtvog kuta, pogađa u suprotni kut. Nakon još jednog intervala od tri minute uslijedio je novi pogodak OSK-a – prekrasno je u gornji desni kut pogodio Norac-Kljajo. Dvije minute prije odlaska na odmor Kamber je na desnoj strani dočekao jedan ubačaj te glavom pospremio loptu u mrežu. Možda najljepša akcija na utakmici bila je u 55. minuti koju je pogotkom okončao Plavša. U 60. minuti Tekstilac smanjuje na 2:5, a za završnih 2:6 novi pogodak postigao je Plavša.

OSK: Laco, Milanović-Trapo, Džimbeg, Kamber, Plavša, Projić, Marinović, Norac-Kljajo, Vugdelija, Milanović-Litre, Tadić. Trener: Nediljko Bašić.

POČETNICI: Solin – OSK 0:3 (Luka Bilokapić 3)

U prvom kolu prve lige početnika naši početnici su na najbolji mogući način otvorili sezonu, uvjerljivom pobjedom od 3:0 u kojoj je hat-trick postigao Luka Bilokapić.

OSK: Omrčen-Čeko, Katić, B. Vuleta, Radman, G. Žižić, L. Žižić, Projić, Bilokapić, Kondža, Š.L. Vuleta, Samardžić, Norac-Kljajo. Trener: Hrvoje Mandac.