OSK je i službeno ispao iz 3. HNL Jug. Na Golim brdima naša momčad je od izravnog konkurenta, Uranije, poražena s 4:3 i sam taj podatak je dovoljan pokazatelj svega.

A nakon prvih 45 minuta sve je izgledalo sjajno – OSK je imao dva pogotka prednosti, imao još nekoliko prilika i nije se dalo naslutiti ovakav rasplet u drugih 45 minuta iako se mogla očekivati napadački orijentiranija Uranija koja je u našu mrežu uspjela u jednom poluvremenu poslati četiri lopte što je poražavajući podatak.

Naša momčad započela je s Vugdelijom na vratima, u obrani su bili Vukušić, Barać, Norac-Kevo i Grčić, u veznom redu Marinović i Radman-Livaja, ispred njih Matijašević, na krilima Tadić i Vidović te u vrhu napada Banić-Škojo.

Otvaranje utakmice proteklo je u grču s puno opreza na obje strane, a prvu priliku bilježimo u 18. minuti kada Banić-Škojo proigrava Matijaševića koji trese mrežu, ali s vanjske strane. No zato je Matijašević za vodstvo mrežu gostiju zatresao tri minute kasnije – OSK je imao korner, Sikira je odbio loptu glavom izvan 16-erca, Grčić ju je odmah vratio u kazneni prostor gdje ju na prsa prima Matijašević i potom postiže pogodak.

U 23. minuti solo-akcija Tadića i udarac u bliži kut koji su uspjeli blokirati braniči gostiju. Veliku šansu u 25. minuti imao je Vidović kada je s lijeve strane iskosa išao na vratara gostiju i pucao u bliži kut, no Guć je obranio taj pokušaj. Gosti su prvi put ozbiljno zaprijetili u 27. minuti kada je nakon prizemnog dodavanje upućenog s lijeve strane na drugoj strani za malo zakasnio Urlić.

Ista situacija i u 38. minuti, no ovaj put Urlić dolazi do lopte, gađa suprotni kut no srećom i promašuje. I kada se očekivao kraj poluvremena uslijedio je zadnji napad OSK-a, Matijašević je dao loptu u prostor za Banić-Škoju koji rutinski realizira ovakve situacije i to je 2:0 za OSK.

Urania bolje ulazi u drugo poluvrijeme te prvo prijeti u 49. minuti, a minutu kasnije i smanjuje prednost kada je nakon ubačaja s lijeve strane Urlić na drugoj strani glavom poslao loptu u mrežu. Do izjednačenja gosti dolaze u 58. minuti – nakon ubačaja iz kornera mrežu OSK-a je pogodio Pejković.

Sljedeća situacija koju bilježimo je još jedan pogodak gostiju – nakon povratne lopte s desne strane mrežu OSK-a pogodio je Stojić koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije. U igru OSK-a zatim ulaze Vuleta i Spajić umjesto Vidovića i Grčića, a nakon dugo vremena u napad se preselio Barać.

Blizu izjednačenja OSK je bio u 69. minuti kada ubačaj Spajića Vuleta prima na prsa i puca malo pokraj gola. U 76. minuti je 3:3 – Radman-Livaja je ubacio za Baraća koji iz voleja postiže lijep pogodak. U 84. minuti opasno je pucao Urlić, a u 86. minuti Vugdelija je napravio prekršaj za kazneni udarac kojeg je realizirao Pejković.

U prvoj minuti nadoknade nakon ubačaja Vukušića udarac Vulete prolazi tik uz stativu, a do kraja su gosti imali još dvije prilike – prvu je Vugdelija obranio dok je kod druge lopta otišla iznad gola.

Na kraju svega teško razočarenje zbog ovakvog izdanja u drugom poluvremenu, ali veći dio sezone puno toga nije funkcioniralo u momčadi kako je trebalo te je epilog svega ispadanje u niži rang, odnosno 1. županijsku ligu.

Gostima čestitke na pobjedi, a ujedno se zahvaljujemo svima koji su kroz ovu turbulentnu sezonu bili uz klub i podržavali momčad. Do kraja su ostala još dva kola, a u sljedećem OSK gostuje u Opuzenu kod Neretvanca.

OSK – Urania 3:4 (2:0)

Otok – ŠC Gola brda

Gledatelja: 250

Sudac: Renato Lacić (Split). Pomoćnici: Matej Pavić (Split) i Kristija Kuduz (Vrlika). Četvrti sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Delegat/kontrolor suđenja: Vedran Šetka (Ploče).

Strijelci: 1:0 – Matijašević (21.), 2:0 – Banić-Škojo (45.), 2:1 – Urlić (50.), 2:2 – Pejković (58.), 2:3 – Stojić (63.), 3:3 – Barać (76.), 3:4 – Pejković s 11m (86.).

Žuti kartoni: OSK – Radman-Livaja (52.), Vukušić (59.), Matijašević (61.), Vugdelija (85.). Urania – Poljak (54.), Galešić (61.), Pejković (86.).

OSK: Vugdelija, Barać, Vukušić, Marinović (od 82. Vukasović), Tadić, Matijašević, Vidović (od 67. Vuleta), Radman-livaja, Norac-Kevo, Grčić (od 67. Spajić), Banić-Škojo. Klupa: Cvrlje, Kozina, Bašić, Džimbeg. Trener: Vjeran Simunić.

Urania: Guć, Vujčić (od 46. Brkić), Pejković (od 90.+2 Ercegović), Poljak, Urlić (od 90.+2 Biuk), Barać, Islami, Sikira, Tomas (od 59. Stojić), Popić, Galešić (od 68. Anđelić). Klupa: Slunjski, Šiljić. Trener: Željko Kalac.