OSK je jučer u sklopu 24. kola 3. HNL Jug gostovao u Dubrovniku gdje je domaći GOŠK-Dubrovnik 1919 na koncu slavio 3:0.

Išao je OSK dosta osakaćen na ovo gostovanje – nedostajali su Cvrlje, Norac-Kevo, Marinović, Spajić i Vukušić – no nikome od igrača koji su jučer nastupili se nema što reći za pristup i zalaganje. Protiv sebe su imali jednog čvrstog i organiziranog protivnika koji je uspio u ranoj fazi utakmice iz prekida i kaznenog udarca steći značajnu prednost koju su uspješno sačuvali.

OSK je započeo s Ćurkovićem na vratima, u obrani su bili Radman-Livaja, Matijaš, Barać i Grčić, zadnje vezne igrali su Matijašević i Vukasović, ispred njih Vuleta, na krilima Tadić i Vidović te u vrhu napada Banić-Škojo.

Sama utakmica nije obilovala prigodama, vodila se velika borba na sredini za loptu, obje momčadi su prikazale veliku želju za pobjedom, a spomenimo kako je debitantski nastup za OSK upisao junior Ivan Marinović.

Domaćin je poveo u 15. minuti kada je nakon jednog ubačaja iz slobodnog udarca stoper domaćih Marko Farić nadskočio naše igrače i vratara te glavom poslao loptu u mrežu. Do povećanja vodstva dolazi u 25. minuti kada je Ćurković “zakačio” domaćeg napadača te je sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Anel Topuzović no svemu je prethodilo nedosuđeno igranje rukom igrača domaćih koji je zaustavio loptu koju je Barać poslao prema Grčiću.

U 26. minuti lijepo je u prazan prostor utrčao Jure Matijašević i bio u poziciji za udarac no tražio je još bolju poziciju te su domaćini otklonili opasnost. Posljednja prilika u prvom dijelu bila je u 35. minuti kada je udarac Listara obranio Ćurković.

Drugo poluvrijeme jednako tako bez uzbuđenja pred vratima, a u 71. minuti jednu kontru povukao je Josip Zadro te na kraju s 18 metara pogodio u desnu stranu gola OSK-a. Pet minuta kasnije s desne strane pucao je Simpson, a priliku za počasni pogodak OSK je imao u 85. minuti kada je iz dobre pozicije Norac-Kljajo pucao preko gola.

U sljedećem kolu OSK je domaćin Primorcu iz Biograda na moru.

24. kolo 3. HNL Jug

GOŠK-Dubrovnik 1919 – OSK 3:0 (2:0)

Dubrovnik – Stadion Lapad

Gledatelja: 50

Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac). Pomoćnici: Petar Mijić (Rodaljice) i Šime Žilić (Škabrnja). Četvrti sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Delegat/kontrolor suđenja: Jakov Bilić (Makarska).

Strijelci: 1:0 – Farić (15.), 2:0 – Topuzović s 11m (25.), 3:0 – Zadro (71.)

Žuti kartoni: GOŠK-Dubrovnik 1919 – Matić. OSK – Barać.

GOŠK-Dubrovnik 1919: Kristić, L. Matić (od 84. Đivić), Ivanišević, Žile, Listar, M. Matić (od 75. Skaramuca), Lang (od 84. Vatović), Topuzović, Simpson, Čepo (od 69. Zadro), Farić. Klupa: Kristić, Urlović. Trener: Frane Lojić.

OSK: Ćurković, Barać, Grčić (od 51. Kozina), Banić-Škojo (od 67. Norac-Kljajo), Tadić, Matijašević, Vidović (od 75. Vukas), Radman-Livaja, Vuleta (od 75. Marinović), Vukasović (od 46. Bašić). Klupa: Džimbeg. Trener: Vjeran Simunić.