OSK je jučer u utakmici 14. kola doživio uvjerljiv poraz na Golim brdima od Junaka koji je slavio s 5:3. Imao je OSK od 33. minute igrača više no nije to bilo od pomoći jer su gosti s desetoricom postigli još tri pogotka.

Nastavio je OSK tako sa slabim domaćim predstavama te se i dalje nalazimo na pretposljednjem mjestu s 9 bodova u 14 odigranih utakmica. Ono što je nekada bio forte kluba, domaći teren, sada se pretvorilo očito u najpoželjnije gostovanje jer protvnici OSK-a su u zadnje četiri utakmice na Golim brdima zabili 17 golova što je puno previše.

U jučerašnjem dvoboju OSK je započeo s Ćurkovićem na vratima, u obrani su bili Vukušić, Radman-Livaja, Norac-Kevo i Spajić, u veznom redu Matijašević i Barać, na krilima Tadić i Norac-Kljajo, a u napadu Vukasović i Vuleta.

Ulazak u utakmicu za OSK je bio savršen – već u 5. minuti je na semaforu svjetlilo 1:0 – Barać je dobio loptu od Vukušića te povukao naprijed i odigrao prema napadačima, nastavio pratiti akciju te u njenom finišu došao do lopte, zaobišao vratara i zatresao mrežu. Gosti prijete u 9. minuti preko Mastelića čiji udarac brani Ćurković, a minutu kasnije vraćaju se u utakmicu. Bila je to duga lopta prema Jandreku, Ćurković je izišao na vrh 16-erca i pokušao omesti napadača gostiju koji ipak prvi dolazi do lopte i šalje u mrežu pokraj igrača OSK-a.

U 15. minuti prekršajem je Grabovac zaustavio Vuletu u obećavajućoj situaciji, a iz slobodnog udarca Barać je pucao snažno, ali po sredini gola. U 27. minuti bilo je opasno ispred gola OSK-a – prvo je udarac Mastelića obranio Ćurković, zatim Radman-Livaja blokira udarac Cikojevića, a na koncu Jandrek lijepim udarcem pogađa vratnicu.

U 30. minuti u prilici za Junak bio je Bilić, a minutu kasnije gosti su poveli kada je Maganić nakon ubačaja iz kornera glavom poslao loptu u mrežu. U 34. minuti Grabovac radi novi prekršaj nad Vuletom, ovaj put na rubu kaznenog prostora i zarađuje drugi žuti karton. U 35. minuti velika prilika za OSK – Norac-Kevo je ubacio loptu koju stoper gostiju poslužuje idealno za Vuletu – naš napadač pucao je glavom, a vratar Junaka Ninčević se raširio i obranio udarac da bi odbijanac visoko preko gola poslao Vukasović.

Očekivao se tada veći pritisak OSK-a no gosti su bili ti koji su u novom odnosu snaga došli do pogotka – nakon jedne duge lopte naša obrana je loše stajala, lopta je prenesena za Jandreka koji izlazi na Ćurkovića, gura lopta pokraj njega te s desne strane iskosa šalje loptu u mrežu. Posljednju priliku imali su gosti u 45. minuti preko Maganića koji je pucao glavom nakon još jednog kornera.

Početkom drugog poluvremena u redovima OSK-a izvršene su tri promjene – umjesto Radmana-Livaje, Vukasovića i Norca-Kljaje ušli su Marunica, Vidović i Gugić. Krenuo je OSK silovito u drugo poluvrijeme i u 47. minuti zaprijetio kada je Vidović probio lijevu stranu i ubacio za Tadića koji puca u bliži kut, no Ninčević brani taj pokušaj.

OSK smanjuje prednost u 49. minuti – Barać je prošao po desnoj strani i ubacio loptu koja u ruku udara Poljaka te sutkinja pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio upravo Barać. Kada se očekivao nastavak pritiska OSK-a gosti su brzim napadom došli do 16-erca OSK-a i nakon povratne lopte Jandreka Baković s nekih 18 metara prizemnim udarcem u lijevi kut postiže pogodak za 2:4.

U 63. minuti pucao je Cikojević, a u 69. minuti nova velika prigoda gostiju – Mastelić je dodao Cikojeviću čiji udarac Ćurković brani, a nakon toga Jandrek loptu šalje pokraj gola. U 71. minuti solo-akcija Tadića, od svega tek korner. Na velika tri pogotka prednosti Junak odlazi u 75. minuti kada je sjajnim udarcem mrežu OSK-a pogodio Mastelić.

U 85. minuti iz blizine je Vukušić pucao pokraj gola, a u 87. minuti Vuleta je ublažio poraz OSK-a kada je ubačaj Norca-Keve glavom pretvorio u pogodak. U sljedećem kolu OSK ide u goste Uraniji koja se nalazi na posljednjem mjestu.

14. kolo 3. HNL Jug

OSK – Junak 3:5 (1:3)

Otok – ŠC Gola brda

Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnici: Vice Vidović (Split) i Ante Severinski (Vodice). Četvrti sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica). Delegat/kontrolor suđenja: Julijan Eškinja (Gračac).

Strijelci: 1:0 – Barać (5.), 1:1 – Jandrek (10.), 1:2 – Maganić (31.), 1:3 – Jandrek (39.), 2:3 – Barać s 11m (49.), 2:4 – Baković (53.), 2:5 – Mastelić (75.), 3:5 – Vuleta (87.).

Žuti kartoni: OSK – Norac-Kevo. Junak – Jandrek, Baković.

Crveni karton: Junak – Grabovac.

OSK: Ćurković, Barać, Vukušić, Tadić, Matijašević (od 84. Marinović), Radman-Livaja (od 46. Marunica), Vuleta, Spajić (od 61. Bašić), Norac-Kevo, Vukasović (od 46. Vidović), Norac-Kljajo (od 46. Gugić). Klupa: Runje, Grčić.

Junak: Ninčević, Cikojević (od 76. Vrdoljak), Baković (od 76. Erceg), Mastelić, Maganić, Vučković (od 36. Poljak), Markovina, Bilić (od 86. Držak), Jandrek (od 86. Modrić), Vardić, Grabovac. Klupa: Šušnjara, Botica. Trener: Mirko Labrović.