Uvjerljivom pobjedom na Golim brdima protiv Zagore od 5:2 OSK je zaključio ovu sezonu te na koncu zauzeo 13. mjesto na ljestvici.

Sve je jučer bilo riješeno nakon prvih 45 minuta u kojima je OSK postigao pet pogodaka dok su gosti u nastavku sa svoja dva pogotka barem donekle uspjeli ublažiti poraz. Kažimo i kako je poseban gost našeg kluba na ovom susretu bio Marino Vukšić, jedan od osnivača kluba.

Treneri Bašić i Ćurković na terenu su poslali sastav s Cvrljom na vratima, tri stopera bili su M., P. Bašić te Norac-Kevo, bekovi Mihanović i Spajić, centralni vezni Matijašević i Radman-Livaja, ispred njih Romac te u napadu Tadić i Barać. Upravo su Tadić i Barać imali prste gotovo u svim golovima jer su postigli po dva pogotka i imali po jednu asistenciju dok je je peti pogodak postigao Spajić, a asistencije za pogotke imali su Mihanović i Romac.

Prvu priliku OSK je imao u 5. minuti kada je s 20-ak metara snažno pucao Radman-Livaja, a lopta otišla malo iznad grede. Dvije minute kasnije OSK je poveo – Tadiću se nakon izvedenog slobodnog udarca na desnoj strani lopta opet vratila, on ju je povukao prema sredini, potom ubrzao korak i namjestio se na udarac te pogodio u sami lijevi kut sa otprilike 20 metara.

U 9. minuti Barać pronalazi Tadića koji iz blizine puca glavom no nije bilo snage u tom pokušaju. Na dva pogotka prednosti OSK dolazi u 17. minuti kada je Tadić s desne strane preciznim ubačajem pronašao Baraća koji je smirio loptu i zatim mirno poslao u nebranjeni dio mreže.

Gosti prvi put konkretnije prijete u 20. minuti kada je s vrha 16-erca pucao Gabrić, a Cvrlje obranio taj pokušaj. Dvije minute kasnije po treći put se trese mreža Zagore – prvo je M. Bašić odlično reagirao i presjekao napad gostiju, a potom Barać daje sjajnu loptu iza obrane za Tadića koji ju je malo povukao i zatim udarcem u suprotnu stranu pogodio gol gostiju.

Novi pogodak vidjeli smo u 30. minuti, a bila je to i najljepša kombinacija za pogodak na utakmici – počela je s desne strane od Mihanovića i Tadića, potom je preko Matijaševića i Radmana-Livaje lopta prenesena na lijevu stranu do Baraća koji dodaje Spajiću i nastavlja utrčavati u 16-erac, Spajić pak pronalazi Mihanovića skroz na suprotnoj strani koji ubacuje loptu u peterac gostiju gdje natrčava Barać i glavom zabija za 4:0.

U 39. minuti još jedan pokušaj Zagore – nakon solo prodora Gabrić je pucao, ali preslabo da ugrozi vrata OSK-a. U 41. minuti je 5:0 – Spajić je oduzeo jednu loptu koja dolazi do Romca, a on ju odmah gura u prostor upravo Spajiću koji prizemnim udarcem pogađa suprotni kut za svoj prvijenac u dresu OSK-a.

Drugo poluvrijeme manje intezivno što je bilo i očekivano – nakon par akcija OSK-a prijete gosti preko Gabrića u 58. minuti, a u 61. minuti u istom napadu dvije prilike OSK-a – prvo je na dodavanje Radmana-Livaje pucao Tadić, vratar gostiju Paić obranio, a zatim Tadić ubacuje loptu u 16-erac gdje Matijašević puca glavom no pokraj gola.

U 64. minuti Zagora je smanjila na 5:1 – Slugan je izveo korner, Krajina glavom loptu prenio na drugu vratnicu gdje natrčava Abramović i nogom šalje loptu u mrežu. Konačnih 5:2 postavio je u 87. minuti Gabrić koji je zabio s 10-ak metara nakon što je Cvrlje prethodno obranio udarac Krajine.

Čestitke našim igračima i trenerima na ovom rezultatu, čestitke i hvala svim igračima koji su kroz ovu sezonu dali doprinos u ostvarivanju klupskih ciljeva, ozlijeđenima želimo što brži brz oporavak, onima koji će na probe u neke više lige želimo da uspiju, a na kraju veliko hvala i navijačima na podršci od prvog do zadnjeg kola.

Poslije svega održano je i zajedničko druženje uz pozdravne govore, a svoj boravak u Otoku završili su i igrači iz Kanade koji su protekla nešto manje od tri mjeseca trenirali u našem klubu i kojima želimo sve najbolje u nastavku karijera i života.

34. kolo 3. HNL Jug

OSK – Zagora 5:2 (5:0)

Otok – ŠC Gola brda

Sudac: Renato Lacić (Split). Pomoćnici: Ante Proso (Gata) i Dujo Sarić (Prugovo). Četvrti sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica). Delegat/kontrolor suđenja: Neven Lelas (Omiš).

Strijelci: 1:0 – Tadić (7.), 2:0 – Barać (17.), 3:0 – Tadić (22.), 4:0 – Barać (30.), 5:0 – Spajić (41.), 5:1 – Abramović (64.), 5:2 – Gabrić (87.).

OSK: Cvrlje, Barać, M. Bašić (od 78. Vuleta), P. Bašić (od 58. Milanović-Trapo), Matijašević, Tadić, Romac, Spajić (od 64. Džimbeg), Norac-Kevo, Radman-Livaja (od 78. Lopar), Mihanović (od 58. I. Bašić). Klupa: Vukušić. Trener: Petar Bašić.

Zagora: Paić, Abramović, Petranić (od 46. Bulat), Slugan, Rajčić (od 46. Ćaleta), Bitunjac (od 46. Sablić), Glavaš, Gabrić, Barada (od 46. Lukić), Božić, Krajina. Klupa: Vukić, Čular, Rodić. Trener: Siniša Petrović.