U proteklih nekoliko dana mlađe kategorije OSK-a odigrale su 7 utakmica, a svoje prvenstvo zaključili su mlađi početnici Hrvoja Ajdukovića i to uvjerljivim osvajanjem prvog mjesta s 14 pobjeda u 15 utakmica. O njima kao i početnicima koje vodi Hrvoje Mandac i koji su također potvrdili prvo mjesto (čeka ih još jedna utakmica) pisati ćemo u posebnom članku.

SUBOTA – 29.05.

MLAĐI POČETNICI: Trilj 2001 – OSK 1:5 (Luka Žižić 14′ i 30′, Toni Norac-Kljajo 2′, Borna Vuleta 16′, Martin Radman 25′)

Odmah na početku utakmicu OSK dolazi u vodstvo kada Toni Norac-Kljajo posprema jedan odbijanac iz blizine jednako kao i Luka Žižić u 14. minuti. Dvije minute kasnije strijelac je nakon kornera bio Borna Vuleta i s 3:0 se otišlo na odmor. Triljani smanjuju u 23. minuti, a u 25. Martin Radman zabija za nova tri pogotka prednosti OSK-a da bi pobjedu OSK-a svojim drugim pogotkom potvrdio Žižić u 30. minuti.

OSK: Laco, Projić, Š. L. Vuleta, Žižić, Kondža, Omrčen-Čeko, Norac-Kljajo, Radman, B. Vuleta, M. Laco, Milanović-Trapo. Trener: Hrvoje Ajduković.

PIONIRI: Jadran (T) – OSK 2:5 (Matej Plavša 6′ i 42′, Jere Bugarin 45′ i 50′, Ivan Botica 57′)

Iako rezultat može sugerirati kako je ovo bila lagana pobjeda naših pionira to ipak nije bilo tako jer su domaćini nakon prvih 35 minuta imali prednost od 2:1. U drugom poluvremenu naša momčad je ubacila u brzinu više i postigla četiri pogotka za preokret i tri boda.

OSK: F. Bilokapić, Romac, Vugdelija, I. Bilokapić, S. Bilokapić, Žuljević, Bugarin, Škopljanac-Mačina, Tadić, Plavša, Botica, Putnik. Trener: Jure Grgat.

KADETI: Jadran (T) – OSK 0:2 (Toni Bečko 61′ i 70′)

Dugo je stajala nula “na semaforu” u susretu kadeta Jadrana (T) i OSK-a no u posljednjih dvadeset minuta Toni Bečko dvama pogocima osigurava tri boda za OSK.

OSK: Martinović, Džimbeg, Milanović-Trapo, Norac-Kevo, Milanović-Litre, Jukić, T. Bečko, Projić, Vuleta, Bandalo, M. Bečko. Trener: Nediljko Bašić.

NEDJELJA – 30.05.

MLAĐI PIONIRI: Imotski – OSK 2:0

U susretu s drugoplasiranim Imotskim naši mlađi pioniri su u izjednačenoj utakmici poraženi s 2:0, s tim da je drugi pogodak primljen u zadnjim trenucima utakmice dok su domaćini prednost jednog pogotka stekli u 7. minuti.

OSK: R. Vuleta, Romac, Žižić, P. Žuljević, Perković-Tabak, Marinović, J. Žuljević, Poljak, Samardžić, Tadić-Šutra, Milanović-Litre, M. Vuleta, Šušić-Jurić, Milanović, Laco, Erceg. Trener: Svemir Šušnjara.

JUNIORI: Imotski – OSK 10:1 (Marko Radman-Livaja 58′)

Ionako oslabljeni juniori nisu imali šanse nakon što su ostali još više deficitarni u 9. minuti nakon isključenja L. Bašića. Počasni pogodak za OSK postigao je Marko Radman-Livaja.

OSK: L. Bašić, Bazo, Projić, P. Bašić, Milanović-Trapo, Bandalo, Bečko, Vuleta, Romac, Radman-Livaja. Trener: Nediljko Bašić.

UTORAK – 01.06.2021.

MLAĐI POČETNICI: Tekstilac – OSK 0:0

U izjednačenoj i opreznoj igri s obje strane mreže se nakon 40 minuta igre nisu tresle.

OSK: Projić, Š. L. Vuleta, Katić, Samardžić, Žižić, Kondža, Omrčen-Čeko, Norac-Kljajo, Radman, Botica, B. Vuleta, Laco, Milanović-Trapo. Trener: Hrvoje Ajduković.

POČETNICI: OSK – Glavice 191 6:2 (Luka Botica 3′ i 11′, Filip Tadić 14′, Tino Mravak 20′, Jakov Marinović 28′, Stipe Vugdelija 44′)

Pritisak naše momčad urodio je plodom već u 3. minuti kada Luka Botica zabija za 1:0, a u 11. minuti zabija novi pogodak. U 14. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Filip Tadić glavom povećava prednost na 3:0. U 20. minuti lijepu solo akciju Tino Mravak završava pogotkom. U drugom poluvremenu Jakov Marinović u 28. minuti zabija za 5:0, a nakon toga se bude i gosti te postižu dva pogotka da bi konačnih 6:2 postavio Stipe Vugdelija u 44. minuti udarcem iz daljine.

OSK: Laco, Rosandić, Buljan, Vrdoljak, Šimunović-Erpušina, Erceg, Tadić, Botica, Šimunović, Vugdelija, Marinović, Mravak, Milanović-Litre. Trener: Hrvoje Mandac.