Uživali su jučer na Golim brdima zasigurno svi navijači OSK-a jer naša momčad je odigrala odličnu utakmicu i s pet pogodak ispratila goste iz Ivanbegovine.

Bila je cijela momčad na nivou počevši od Cvrlje koji je imao dvije velike obrane u prvom poluvremenu pa sve do napada koji je uz podršku veznog stvorio niz prigoda. Nedostajali su jučer OSK-u radi kartona Petar Bašić i Tomislav Katić, Marko Vukušić radi ozljede dok je Ivica Bašić otpao uoči zagrijavanja što je donijelo i neke promjene u samom sustavu igre. Na vratima je bio Cvrlje, u obrani Mihanović, M. Bašić, Norac-Kevo i Spajić, dva zadnja vezna bili su Matijašević i Radman-Livaja, ispred njih Barać, na krilima L. Bašić i Tadić te u vrhu napada Kuliš.

Svoje prve službene minute za OSK upisali su Ivica Žuljević i Mihael Kozina koji je uz to postigao i pogodak, a prvi svoj trećeligaški pogodak postigao je i Luka Bašić. Uz njih dvostruki strijelac bio je nezaustavljivi Duje Tadić dok je mrežu gostiju bio zatresao i Jure Matijašević.

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje za nedavno preminulog Stjepana Vrdoljaka.

Odmah u prvoj minuti prilika OSK-a – Barać je presjekao jedno dodavanje, povukao loptu na desnu stranu no otišao je previše ukoso i lopta je na kraju završila u rukama vratara gostiju Vojnovića. U 17. minuti Tadić je ubacio iz kornera da bi na kraju iz okreta sa 6-7 metara pucao M. Bašić, a lopta se od bloka odbila u novi korner. Nakon novog ubačaja Tadića Radmana-Livaju na pod ruši Bilić te sudac Matoš pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio Duje Tadić za 1:0.

Na novu prigodu čekali smo do 30. minute kada je L. Bašić s desne strane ubacio lijevom nogom, a Kuliš glavom pucao u desnu stranu, nedostajalo je malo više snage u samom udarcu. OSK je povećao vodstvo u 33. minuti – Barać je presingom natjerao Ćelića na grešku, oduzeo mu loptu i proslijedio do Tadića koji s lijeve strane dolazi sam na vratara te ga mirno prebacuje za svoj drugi pogodak na utakmici.

Veliku obranu upisao je Cvrlje u 35. minuti – imali su gosti korner, odigrali su kombinaciju te potom povratnu loptu na 20 metara, uslijedila je prizemna lopta u kazneni prostor, do nje dolazi Bilić i iz blizine gađa desni donji kut no sjajno reagira Cvrlje i spašava svoja vrata. Odmah u sljedećoj minuti Cvrlji je uzvratio kolega s druge strane – Vojnović je prvo obranio udarac L. Bašić, a potom fenomenalnom reakcijom brani i udarac Baraća.

Cvrlje je u prvom planu opet u 38. minuti kada brani udarac Petričevića kojeg je ubačajem s lijeve strane pronašao T. Žužul. Završnica poluvremena pripala je našoj momčadi koja je propustila možda riješiti i sve dvojbe oko ishoda utakmice. U 41. minuti L. Bašić odigrava oštru povratnu prizemnu loptu koja dolazi do Tadića, a on isprve puca snažno preko gola. Potom u 44. minuti Mihanović sjajnim ubačajem pronalazi Kuliša koji je ostao sam no njegov udarac glavom ide ravno u Vojnovića.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu OSK je imao u sudačkoj nadoknadi kada je Matijašević proigrao Baraća koji zaobilazi vratara no lopta završava u vanjskom dijelu mreže.

Ne ulazi OSK dobro u nastavak utakmice te Kamen u 51. minuti dolazi do smanjenja vodstva – prvo je s 23 metra pucao Dumančić, Cvrlje njegov udarac obranio, a odbijenu loptu u mrežu posprema kapetan gostiju Branimir Kujundžić. Isti igrač zaprijetio je i u 53. minuti udarcem s desne strane no Cvrlji izlazi kao pobjednik. Bilo je to sve od gostiju i do kraja je na terenu postojao samo OSK.

Veliku šansu promašio je Matijašević u 54. minuti – Tadić je prošao po lijevoj strani i pucao, Vojnović obranio, a lopta se odbija Matijaševiću koji s 10 metara umjesto u praznu mrežu loptu udarcem isprve šalje iznad gola. Najljepšu akciju na utakmicu i pogodak vidjeli smo u 58. minuti – Norac-Kevo je prvo pronašao Spajića koji isprve odigrava Tadiću, Tadić potom daje loptu u prostor za Kuliša koji mu petom odlaže idealnu povratnu, udarac Tadića zaustavlja Vojnović no na odbijenu loptu natrčava Luka Bašić i šalje ju u mrežu.

U samo dvije minute, 65. i 67., dva žuta kartona zarađuje Petričević te gosti ostaju s 10-oricom. U 78. minuti Tadić u solo-prodoru prolazi po lijevoj strani i na kraju puca, a Vojnović izlazi kao pobjednik. U 79. minuti Barać izvodi korner, lopta je išla u gol, Vojnović je uspijeva odbiti, ali samo do Matijaševića koji ju iz blizine glavom spušta u mrežu.

U 82. minuti Kozina u šansu gura Milanovića-Trapu koji bježi obrani gostiju, na koncu puca jako s desne strane, vratar brani, a lopta dolazi ponovno do Milanovića-Trape koji ovaj put puca lijevom nogom da bi na gol liniji siguran pogodak spasio I. Žužul. Konačnih 5:1 postavljeno je u 83. minuti – Barać je iz slobodnog udarca pronašao Radmana-Livaju koji s desne strane ubacuje na drugu vratnicu, Kuliš glavom loptu šalje u gredu, a na odbijenu loptu natrčava Kozina i postiže svoj prvijenac u debitantskom nastupu.

U sljedećem kolu, u subotu, OSK gostuje kod lidera lige – Jadrana LP. U tom dvoboju zbog tri žuta kartona pravo nastupa nema Ivan Norac-Kevo.

30. kolo 3. HNL Jug

OSK – Kamen 5:1 (2:0)

Otok – ŠC Gola brda

Sudac: Jurica Matoš (Solin). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Dujo Sarić (Prugovo). Četvrti sudac: Renato Lacić (Split). Delegat/kontrolor suđenja: Ivica Popović (Opuzen).

Strijelci: 1:0 – Tadić s 11m (18.), 2:0 – Tadić (33.), 2:1 – B. Kujundžić (51.), 3:1 – L. Bašić (58.), 4:1 – Matijašević (79.), 5:1 – Kozina (83.).

Crveni karton: Kamen – Petričević

Žuti kartoni: OSK – Norac-Kevo, Barać. Kamen – T. Žužul, Pirić.

OSK: Cvrlje, Barać, M. Bašić (od 77. Milanović-Trapo), Matijašević, Tadić (od 81. Kozina), L. Bašić (od 77. Romac), Spajić (od 77. Džimbeg), Norac-Kevo, Radman-Livaja, Mihanović (od 81. Žuljević), Kuliš. Klupa: Markulin, I. Bašić. Trener: Petar Bašić.

Kamen: Vojnović, Lučić (od 78. R. Kujundžić), T. Žužul, Ćelić (od 46. Dumančić), Jerčić, Kilić (od 87. Vuković), Bilić, I. Žužul, Pirić (od 70. Karin), B. Kujundžić, Petričević. Klupa: Jović, Krištić. Trener: Boženko Tolić.