Na fotografijama iz 1968. godine sa Gaza (od kojih smo neke i objavili) vidi se prva zastava OSK-a na kojoj je prišiven prvi grb ekipe koja je igrala pod imenom OSK, a to je crni orao u letu.

Starije generacije većinom znaju cijelu priču oko nastanka te zastave i grbe dok je mlađima ona slabo ili nikako poznata, a poprilično je značajna za klub. Detalji o tome moći će se pročitati uskoro u našoj monografiji, a mi ćemo samo napomenuti kako orao, za kojega se kaže da je kralj među pticama, od strane kluba nije zaboravljen i kako će dobiti značaj koji zaslužuje.

Nakon 1968. godine zastava se više nije pojavljivala, a svo to vrijeme brižno ju je čuvao Stipan Pupić-Bakrač, glavni inicijator osnivanja kluba, nakon čije smrti 2006. godine njegova obitelj istu predaje klubu. Povodom 50. godišnjice osnutka kluba naš orao će feniksu pokazati kako nije jedina ptica koja se ponovno rodi…

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Google photo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s